Turistički inspektori kontrolirat će prijavu i odjavu boravka turista

#TURIZAM. Spremite se na punu primjenu zakonskih promjena nakon reorganizacije Državnog inspektorata i obavezu prijave gostiju:

TURISTIČKI INSPEKTORI KONTROLIRAT ĆE PRIJAVU I ODJAVU BORAVKA TURISTA, POTOM OBRAČUN, NAPLATU I UPLATU TURISTIČKE PRISTOJBE TE NEREGISTRIRANO OBAVLJANJE UGOSTITELJSKE USLUGE I USLUGA U TURIZMU

Od polovice lipnja Komunalno redarstvo Općine Vir u suradnji s virskom Turističkom zajednicom intenziviralo je obilazak virskih naselja radi provjere izvršavanja zakonske obaveze prijave gostiju. Ovu uobičajenu lokalnu sezonsku aktivnost upotpunit će tijekom ljetne sezone turistička inspekcija Državnog inspektorata, koja je prošle godine u više slučajeva na Viru novčano kaznila iznajmljivače zbog uočenih nepravilnosti, ili u potpunosti zatvorila objekte u kojima je utvrđen takozvani „rad na crno“. Značajan dio tih poslova odvijao se ranije konfuzno zbog 17 različitih inspekcija raspoređenih u pojedina ministarstva te, evidentno, premalog broja turističkih inspektora. Od 2019. godine promjenom zakona i reorganizacijom Državnog inspektorata stvari su se organizacijski dovele u red, ali se zbog dvogodišnje koronavirusne krize i specifičnih okolnosti, tek od ovog ljeta očekuje potpuno i funkcionalno dovođenje stvari u red.

Tako svim hotelijerima, iznajmljivačima obiteljskog smještaja i ugostiteljima na vrata više neće dolaziti veći broj različitih inspektora koji kontroliraju različito poslovanje. Glavninu kontrola obavljat će turistički, tržišni i sanitarni inspektori, a turistički će – sukladno zakonskim ovlastima – ponovno u punom obimu kontrolirati neregistrirano obavljanje ugostiteljske djelatnosti i neregistrirano pružanje ugostiteljskih usluga te usluga u turizmu, što je ranije bilo u nadležnosti Carinske uprave Ministarstva financija. Turistički inspektori pored toga će u novom Državnom inspektoratu, kao desetljećima ranije, kontrolirati prijavu i odjavu boravka turista te obračun, naplatu i uplatu turističke pristojbe, što je ranije također bio dio opis posla Carinske uprave. Promjene i provedena reorganizacija inspektorske službe, koja evidentno bolje funkcionira u okviru Državnog inspektorata nego podijeljena u različite inspekcije, pozdravljene su od većine ugostitelja i turističkih radnika. Svim legalnim iznajmljivačima ili ugostiteljima koji registrirano obavljaju djelatnost i uredno plaćaju sve obaveze prema državi, od vitalnog je interesa da siva ekonomija dobije novi kolorit, a pogotovo u prvoj ljetnoj sezoni nakon 2019. koja neće biti pod znakom epidemioloških ograničenja.

- To je najbolja moguća stvar za sve nas u turizmu koji radimo na uvođenju reda u sustav prijave gostiju i suzbijanju sive ekonomije. Nelegalni iznajmljivači, ili oni koji izbjegavaju prijavljivanje gostiju, dugoročno i trajno opstruiraju razvoj turizma, narušavaju ugled destinacije i uništavaju trud legalnih ugostitelja i iznajmljivača obiteljskog smještaja - kaže direktor virske Turističke zajednice Srđan Liverić, koji će i ovog ljeta predvoditi kontrolu prijave gostiju. Kontrolom na otoku sustavno će se i višekratno od lipnja do kraja rujna obuhvatiti sva virska naselja od Šetnice Jadro, Radovanjice, Miljkovice, Luke, Prezide, Virića, Straže, Bobovika i Lučice, pa sve do Slatine, Lozica, Radnjače, Torova i Kozjaka.

Pored ove kontrole radi suzbijanja sive ekonomije i uvođenja reda u sustav prijave gostiju, u virskom TZ-u ističu općeniti značaj napora da se otočnim domaćinima ukaže na zakonsku potrebu prijave gostiju koji nemaju prebivalište na otoku. Prijava rodbine i prijatelja koji posjećuju vlasnike objekata na otoku također su važni zbog što preciznijeg vođenja statistike o broju turista i posjetitelja otoka, dok su u vrijeme pandemije takvi podaci imali dodatnu zdravstvenu i sigurnosnu važnost.

Foto: dirh.gov.hr 

JOŠ MALO PA DVA MILIJUNA NOĆENJA

Do Virske fešte i proslave Dana Općine Vir na otoku će se vrlo vjerojatno zaokružiti brojka ovogodišnjih turističkih noćenja na puna dva milijuna, jer je od početka godine do 25. kolovoza na Viru ostvareno 1.924.401 noćenja i 125.414 dolazaka turista iz Hrvatske i cijelog svijeta. Riječ je o rastu noćenja od 13,2 posto u odnosu na isti lanjski period kada je bilo zabilježeno 1.700.369 noćenja te još izraženijem rastu turističkih dolazaka od 26,9 posto (lani 98.835).

Domaći gosti ostvarili su 1.074.480 noćenja ili 55,8 posto od ukupnih brojki noćenja s rastom od 7,9 posto, a kod stranih turista najviše noćenja imali su Slovenci (207.145) s padom od 4,95 posto u odnosu na isti prošlogodišnji period, potom Nijemci (167.931) s padom brojki od 3,19 posto, pa Mađari (118.317) s rastom od 54,9 posto, Česi (88.209) s rastom 44,9 posto i Slovaci (79.285) također s značajnim rastom od 89,8 posto.

U dolascima dominiraju strani gosti s 82.486 turističkih dolazaka i s rastom od 35 posto, najviše Mađari (15.308) s rastom 72,9 posto, pa Slovenci (14.429) s padom od 1,37 posto, Nijemci (14.000) s minimalnim povećanjem od 0,89 posto, Česi (9.838) s rastom 48,2 posto i Slovaci (9.136) s rastom 106,7 posto. Iako se tako nije činilo u prvom dijelu godine, slovački turisti ponovno su hit s najvećim rastom noćenja i dolazaka te brojkama koje su tijekom dvije godine kontinuirano u najbržem rastu s preko 80 posto. Mađari su također zadržali prošlogodišnji trend rasta dolazaka i noćenja, a dosad su prva turistička nacija kada su u pitanju dolasci na Vir. Iako s brojkama u malom padu, Slovenci su i dalje najuspješniji kada su u pitanju brojke noćenja u prosjeku na destinaciji (14,4 noćenja), dok su Nijemci minimalno rasli u dolascima i pali u noćenjima, ali su zadržali visoke brojke noćenja u prosjeku (11,9 noćenja).

Strani turisti čine 80,4 posto od svih noćenja u komercijalnom smještaju koji je zabilježio 28,7 posto rasta u odnosu na lanjski period, a najveći rast u prvih pet emitivnih tržišta imali su Slovaci (104,3 posto), potom Mađari (83,3 posto) i Česi (42,2). Značajan rast imali su Austrijanci (56,1 posto), a najveći u virskih top 10 Srbi sa rastom od 109,3 posto. Hrvati su u kategoriji komercijalnog smještaja ostvarili rast od 14,9 posto.

U odnosu na rekordnu 2019. te isti promatrani period od 1. siječnja do 25. kolovoza, Vir je na visokih i za hrvatske prilike rekordnih 94,5 posto ostvarenosti brojki noćenja i 86,6 posto ostvarenosti u turističkim dolascima.

Priopćenje iz Ureda Turističke zajednice Općine Vir

POKAŽIMO ODGOVORNOST ZA SEBE I SVE S KOJIMA ŽIVIMO: PRIJAVU BORAVKA OBAVEZNI SU NAPRAVITI SVI KOJI NEMAJU PREBIVALIŠTE NA VIRU

Iz Ureda Turističke zajednice Općine Vir dobili smo priopćenje povodom obavezne prijave gostiju, rodbine i prijatelja, odnosno sviju koji nemaju prebivalište na području Vira te epidemiološke situacije, koje prenosimo u cijelosti:
Poštovani vlasnici kuća za odmor, privatni iznajmljivači te svi oni koji imaju bilo kakav objekt na Viru, a vlasnici su istog i trenutno boravite na Viru ili imate nekoga tko boravi kod vas, OBAVEZNO IZVADITE TAN LISTU, a ako je nemate – onda dođite u našu ured TZO Vir i zatražite istu.
Prijaviti se možete i tako da nas kontaktirate na broj telefona 023/362-196 ili putem maila Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.. Pomoći ćemo vam drage volje.
Prijavu moraju obaviti svi ono koji su došli na otok i njihov je boravak duži od 24 sata. S obzirom na ozbiljnost situacije u kojoj se nalazimo i potencijalno širenje koronavirusne bolesti, PRIJAVU SU OBAVEZNI NAPRAVITI SVI te vas molimo da ovu obavijest i prijavu shvatite jako ozbiljno. Jednostavnim klikom u eVisitor sustavu možete izvršiti prijavu i na taj način pokazati odgovornost za sebe i sve one s kojima živite.

S poštovanjem,
Srđan Liverić
Direktor Ureda Turističke zajednice Općine Vir

29. biciklijada Zadar-Vir - ONLINE PRIJAVE

Biciklijada će startati 18. travnja (ponedjeljak) u 10:00 h u Zadru sa Branimira, cilj je Trg Sv. Jurja, Vir. Osiguran ručak za sve sudionike, bogata tombola i nastup grupe Tempo.

Online prijave:
https://www.virturizam.hr/hr/ponuda/29-biciklijada-zadar-vir

A SADA – KOLOVOZ!

U srpnju je Vir na drugom mjestu iza Rovinja, dok je od početka godine do kraja srpnja na trećem mjestu najboljih domaćih turističkih destinacija. Bolji od otoka rekordera samo su Rovinj i Poreč, slabiji je Medulin.
VIR JE U VELIKOJ TURISTIČKOJ ČETVORKI, ILI DESTINACIJAMA S VIŠE OD MILIJUN NOĆENJA U DOSADAŠNJEM DIJELU SEZONE. U KOLOVOZU NAPADA DRUGOPLASIRANI POREČ

Vir je do kraja srpnja zadržao sjajnu drugu poziciju s ukupno 857.205 ostvarenih turističkih noćenja, dok je ovogodišnji turistički lider Rovinj i u srpnju bio neprikosnoven s 910.506 noćenja domaćih i stranih gostiju. Treće mjesto u srpnju pripalo je Poreču koji je imao 735.033 noćenja, četvrto Medulinu (698.337), peto Umagu (640.969), šesto Novalji (624.024), sedmo Malom Lošinju (621.107), osmo Crikvenici (562.550), deveto Taru (469.174) i deseto mjesto Funtani (449.379).
Virskih 857,2 tisuća noćenja u srpnju iznosi velikih 95,1 posto udjela u rekordnim brojkama iz 2019. godine (901.537 noćenja), kada je Vir također bio druga najbolja destinacija u Hrvatskoj, a ujedno predstavlja rast od 19,5 posto kada se podaci usporede s lanjskim virskim rezultatima u srpnju (717.108 noćenja) koji su bili najbolji u državi. Inače najbolji srpanjski turistički rezultat svih vremena ima Rovinj s 1.009.572 noćenja (2019.), a s ovogodišnjim brojkama dohvatio je 90,2 posto od te rekordne statistike. U top 10 hrvatskog turizma u srpnju plasiralo se sedam istarskih destinacija, Vir iz Zadarske županije kao jedini predstavnik dalmatinskog turizma, Crikvenica iz Primorsko-goranske županije te Novalja iz Ličko-senjske.
Od početka godine do kraja srpnja najviše noćenja ponovno ima lider Rovinj – ostvario je 1.591.945 noćenja; drugi je Poreč (1.153.685), treći Vir (1.143.149), a četvrti Medulin (1.011.170). To su jedine destinacije u Hrvatskoj – turistička velika četvorka – koje su dosad ostvarile više od milijun noćenja, a slijede ih Umag (929.124), Mali Lošinj (906.724), Novalja (822.381), Crikvenica (757.949), Funtana (719.380) i deseti Zadar (703.042). Na 22. mjestu u poretku 50 najboljih destinacija u Hrvatskoj nalazi se Nin s 462.570 noćenja, Pag je 25. s 423.428, Biograd na moru je 36. s 363.963, a Pakoštane su na 39. mjestu s 340.877 noćenja ostvarenih od 1. siječnja do 31. srpnja.

U dosadašnjih virskih 1,14 milijuna noćenja udio domaćih gostiju iznosi 56,8 posto, stranih 43,2 posto, dok je kod 78.597 turističkih dolazaka udio stranaca znatno veći – 62,1 posto. Najviše noćenja na otoku rekorderu od početka godine do kraja srpnja ostvarili su redom Slovenci, Nijemci, Mađari, Česi i Slovaci, a iste su nacije najuspješnije i u dolascima, ali s nešto drukčijim redoslijedom: Slovenci, Mađari, Nijemci, Česi i Slovaci.
U komercijalnoj smještaju u srpnju ostvareno je 238.892 noćenja s rastom od 31,3 posto u odnosu na lanjski srpanj te 31.966 dolazaka domaćih i stranih gostiju s rastom od 32,8 posto. U ovoj kategoriji turističkog prometa rast su ostvarili Hrvati (27,8 posto), ali i gotovo svi strani turisti: Slovaci (128,8 posto), Mađari (92 posto), Bosanci i Hercegovci (56,8 posto), Poljaci (48,6 posto), Austrijanci (42,3 posto), Česi (38,2 posto) i Slovenci (25 posto). Praktički su od svih virskih emitivnih tržišta jedino Nijemci u padu od 29,2 posto u odnosu na lanjske brojke komercijalnog smještaja.

OTOK REKORDER

Oko pola milijuna noćenja domaćih i stranih turista ostvareno je na otoku Viru tijekom 20 srpanjskih dana.
VIR JE DRUGI, ODMAH IZA VODEĆEG ROVINJA KOJI IMA SAMO 29 TISUĆA NOĆENJA VIŠE OD OTOKA REKORDERA
Nakon 20 srpanjskih dana otok Vir je s 499.905 ostvarenih turističkih noćenja druga najbolja destinacija u Hrvatskoj, odmah nakon vodećeg Rovinja koji je ostvario 528.882 noćenja. Tako je Vir pretekao dotad drugoplasirani Poreč koji je tijekom tri srpanjska tjedna ostvario 427.419 noćenja domaćih i stranih gostiju, a to su tri trenutno najjače hrvatske turističke destinacije s više od 400.000 noćenja u dosadašnjem dijelu srpnja. Na četvrtom mjestu nalazi se Medulin (393.261), peti je Mali Lošinj (360.635), šesti Umag (358.332), sedma je Novalja (355.569), osma Crikvenica (318.449), deveti je Tar (274.119) i deseta Funtana (256.104).
Preostala dva vikenda u srpnju mogla bi otoku rekorderu donijeti i vodeću poziciju, jer zaostatak za vodećim Rovinjem iznosi svega 29 tisuća noćenja. Drugo, riječ je o samoj ljetnoj špici kada se prema jadranskim destinacijama upućuje najveći broj turista. Dobar dio njih završit će na otoku rekorderu.
- Imamo zaista odličnu sezonu, pa se nadamo kako će se takav trend nastaviti u kolovozu te da će epidemiološka situacija i dalje biti povoljna - kaže direktor virske Turističke zajednice Srđan Liverić. Ovih gotovo pola milijuna noćenja i 33,7 tisuća dolazaka tijekom tri srpanjska tjedna predstavljaju rast od 23,5 posto u dolascima i 21,5 posto u noćenjima u odnosu na isti lanjski period. Najveći rast u noćenjima među 12 najboljih imaju državljani Srbije (159,6 posto), dok su u virskih top 10 emitivnih tržišta najuspješniji državljani Švedske sa 153,2 posto rasta, potom Slovaci (100,8 posto), Poljaci (87 posto) te Bosanci i Hercegovci (61,2 posto rasta). Najviše noćenja u dosadašnjem dijelu srpnja zabilježili su Slovenci (57,4 tisuća), potom Nijemci (32,5), Mađari (30,2), Česi (25,8), Slovaci (23,6), Poljaci (13,9), Austrijanci (11,8), Bosanci i Hercegovci (8,1), Švicarci (2,9) i Šveđani (2,5). Slovenci su najjači u dolascima (4,23 tisuća), slijede Mađari (4,20), Slovaci (2,97), Česi (2,95) i Nijemci (2,79). Domaći turisti zabilježili su 285,3 tisuća noćenja (oko 56,9 posto) te 11,4 tisuća turističkih dolazaka (oko 34 posto). Značajan je i podatak kako približno 500 tisuća noćenja dosad ostvarenih u srpnju predstavlja udjel od 92,6 posto u odnosu na rekordnu 2019. godinu, odnosno 86,1 posto kada je riječ o turističkim dolascima.


Foto: Srećko Radelić

PALA DVA MILIJUNA NOĆENJA 20 DANA PRIJE NEGO LANI

Dvadeset dana prije nego prošle godine na Viru je ostvareno dva milijuna noćenja, i to sasvim prigodno 29. kolovoza na Dan Općine Vir i blagdan Glavosjeka svetoga Ivana Krstitelja. Prema podacima iz eVisitora i virske Turističke zajednice, Vir je od 1. siječnja do 29. kolovoza zabilježio 2.015.441 turističkih noćenja s rastom od 13,5 posto (lani 1.775.393) te 127.871 dolazaka domaćih i stranih gostiju s rastom 28,1 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine (lani 99.863).
Najviše noćenja ostvarili su Hrvati (1.127.161) i 55,9 posto od svih noćenja na otoku, dok su strani turisti zabilježili 888.280 noćenja s 44,1 posto od ukupnih brojki. Najviše su imali Slovenci (214.428), potom Nijemci (177.515), Mađari (122.982), Česi (92.339) i Slovaci (83.206). U dolascima su prednjačili stranci s brojkom od 84.535 turističkih noćenja i 66,1 posto od svih dolazaka, a domaći su gosti imali 43.336 dolazaka, odnosno 33,9 posto. Kolonu dolazaka predvode Mađari (15.570), slijede Nijemci (14.609), Slovenci (14.593), Česi (10.099) i Slovaci (9.369), kao pet najvažnijih turističkih tržišta za Vir.
Sjajna sezona za otok Vir okrunjena je i rekordnim podacima kada je u pitanju usporedba s rekordnom 2019. godinom. Od početka godine do 29. kolovoza ostvarenost brojki noćenja iz rekordne 2019. iznosi vrhunskih 94,8 posto, što je najviše u Hrvatskoj, dok je ostvarenost turističkih dolazaka na također visokih 86,6 posto. U oba slučaja govorimo o najboljim statističkim podacima u Hrvatskoj i daleko boljim brojkama od nacionalnog prosjeka.

TURISTIČKI MILIJUNAŠI

Rovinj, Poreč i otok Vir jedine su turističke destinacije u Hrvatskoj koje su u dosadašnjem dijelu sezone premašile milijun noćenja.
VIR GODINAMA BRANI ČAST DALMATINSKOG TURIZMA, A OVE GODINE PRIDRUŽIO MU SE I ZADAR

Glamurozni Rovinj koji dan ranije, a biserni Poreč i prva destinacijska violina Zadarske županije i Dalmacije – otok Vir – od sinoć imaju više od milijun noćenja od početka turističke 2021. godine. Prema podacima iz sustava eVisitor i Hrvatske turističke zajednice Rovinj je do 27. srpnja zabilježio 1.447.166 noćenja, Poreč 1.039.437, a Vir 1.011.470 noćenja domaćih i stranih gostiju. U slučaju otoka rekordera riječ je o rastu noćenja od 10,8 posto u odnosu na isti lanjski period kada je Vir s 912.483 noćenja bio najuspješnija domaća destinacija, dok Rovinj bilježi velikih 71,1 posto rasta, a Poreč još većih 78,8 posto u odnosu na prošlogodišnje rezultate. U top 10 domaćeg turizma još su ušli Medulin (895.491), Umag (820.546), Mali Lošinj (808.707), Novalja (722.274), Crikvenica (666.169), Funtana (645.928) i Zadar kao deseta najbolja destinacija (626.870).
Ako ove aktualne podatke o noćenjima usporedimo s rekordnom 2019., vidimo kako Vir ima najvećih 88,9 posto udjela u statistici od prije dvije godine, Rovinj 70,2 posto, Poreč 57,6 posto, Medulin 49,6 posto itd. U ovoj statistici najboljih domaćih turističkih destinacija nema, primjerice, Dubrovnika, Splita, Zagreba i Pule koji su prije dvije godine bili u top 10. Vir je svoju poziciju među deset najboljih ne samo zadržao, nego ju je poboljšao za pet mjesta. Lani je čak bio i najbolji u Hrvatskoj, a ove godine treći.
- Treći smo ukupno, no drugi smo po noćenjima u srpnju s malim zaostatkom za Rovinjem. Udjel u našim rekordnim brojkama noćenja i dolazaka također je najveći u Hrvatskoj, pa očekujemo još bolju sezonu u kolovozu - kaže direktor virske Turističke zajednice Srđan Liverić. Tako dosadašnjih 72.692 turističkih dolazaka predstavlja 84,9 posto udjela u rekordnoj 2019. kada je dolaske ostvarilo 85.598 domaćih i stranih gostiju. Hrvati su od 1. siječnja do 27. srpnja ostvarili 57,2 posto od svih noćenja, a kod gostiju iz inozemstva najviše su imali Slovenci (119,4 tisuća noćenja), Nijemci (74,4), Mađari (57,1), Česi (48,4) i Slovaci (42,2). U dolascima su također najuspješniji Slovenci (9,6 tisuća), potom slijede Mađari (7,8), Nijemci (6,1), Česi (5,6) i Slovaci (5,3 tisuća). Kategorijom turističkih dolazaka općenito dominiraju stranci koji su dosad ostvarili 61,5 posto od svih dolazaka na Vir. Udio noćenja u komercijalnom smještaju u ovoj ukupnoj statistici noćenja iznosi 24,1 posto, s poboljšanjem od 37,5 posto u odnosu na 2020., dok udio dolazaka iznosi 48,7 posto s rastom od 34,9 posto.

Foto: Srećko Radelić

MEMORIJALNI UDIČARSKI KUP

Sedmo izdanje Memorijalnog udičarskog kupa Tonči Spavalica i ukupno 19. tradicionalno ribolovno natjecanje održat će se u subotu 19. lipnja.

DO PETKA PRIJAVE ZA MEMORIJALNI UDIČARSKI KUP TONČI SPAVALICA
Sedmo izdanje Memorijalnog kupa Tonči Spavalica u udičarenju štapom iz usidrene brodice te iz ruke s usidrene brodice održat će se u subotu 19. lipnja na otoku Viru. Iz Športsko ribolovnog društva Vir koje organizira ovaj tradicionalni virski udičarski kup posvećen dugogodišnjem predsjedniku virskog ŠRD-a i doajenu sportskog udičarenja na otoku, Antoniju Tončiju Spavalici, pozivaju sve ljubitelje udičarenja s otoka Vira, Zadarske županije i Republike Hrvatske na natjecanje. Legendarni virski ribolovac Tonči Spavalica bio je utemeljitelj ovog ribolovnog natjecanja i prijateljskog druženja, pa će ovaj sedmi Memorijalni kup biti ujedno ukupno 19. dosadašnje izdanje. Natjecanje će se kao i uvijek odvijati u dvije kategorije: štapom iz usidrene brodice te rukom iz usidrene brodice. Evo propozicija i svih detalja natjecanja:
OPĆENITO. Ekipe ili momčadi sačinjavaju tri natjecatelja, a mogu biti mješovitog sastava (juniori, seniorke, seniori, veterani). Natjecatelji osiguravaju brodice i ješku koja nije zadana, a iz svake brodice lovi jedna ekipa. Natjecanje traje četiri sata i natjecatelji nastupaju na vlastitu odgovornost. Organizator Memorijalnog kupa je ŠRD Vir. Područje lova je Virski brak, a zona će biti obilježena plutačama.
NATJECANJE. Ribolov se odvija iz usidrene brodice. Natjecatelji mogu prilikom lova koristiti najviše jedan povraz, tunju ili štap s koloturom i strukom s najviše tri udice. Veličina udice nije određena. Važno je istaknuti kako maksimalno rastegnut predvez od najviše do najniže točke ne smije biti duži od dužine štapa. Torenje (brumanje) nije dopušteno. Ulovljena riba odlaže se u vrećicu koja će se dobiti od domaćina, a po završetku natjecanja predaje se glavnom sucu u Marini. Riba koja se predaje na vaganje, a ne podliježe zakonskoj odredbi o zaštiti, ne smije biti manja od 15 centimetara. Knez, bugva, morski pas, mačka, ugor i moruna se ne boduju. Glavni sudac je Boris Bulić.
KOTIZACIJA & PRIJAVE. Po ekipi (tri natjecatelja) kotizacija iznosi 200 kuna, a pratitelj 100 kuna. Uplata kotizacije je na dan natjecanja. Prijave za natjecanje dostavljaju se na klupski e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili na mob. 091/333-1342 (Elizabeta) i 091/785-2827 (Igor). Mole se zainteresirani da svoje ekipe prijave do petka 18. lipnja. Iz ŠRD Vir posebno napominju kako je uoči, za vrijeme i nakon natjecanja važno biti odgovoran te se pridržavati epidemioloških mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.
PROGRAM. Okupljanje i verifikacija natjecatelja od 6 do 6:15 sati u Marini. Od 6:15 do 6:30 raspored po brodicama i odlazak u zonu. Početak lova je u 7:30 sati. Završetak lova je u 11:30 sati. Predaja ulova organizira se u Marini, najkasnije do 12:15 sati. Vaganje ulova je od 12:30. U 13 sati je ručak u Konobi kod Spavalice i proglašenje pobjednika.

X